603 47 00 47

724 63 60 72

Umów się na wizytę

Menu

PACJENT BÓLOWY

Lakowanie zębów w Koninie

Uszczelnianie bruzd to metoda, którą stosujemy głównie u osób młodych, gdzie bruzdy zębów trzonowych lub przedtrzonowych nie zostały jeszcze zaatakowane przez próchnicę.

Uszczelnianie bruzd to metoda, którą stosujemy głównie u osób młodych, gdzie bruzdy zębów trzonowych lub przedtrzonowych nie zostały jeszcze zaatakowane przez próchnicę.

Lak osłania bruzdy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych (np. cukrem). Zęby powinno uszczelniać się zaraz po wyrznięciu całej powierzchni żującej. Przed samym zabiegiem bardzo dokładnie oczyszczamy dane miejsca piaskarką lub szczoteczką ze specjalną pastą. Oczyszczone i osuszone powierzchnie badamy laserem diagnostycznym, który wykrywa nawet bardzo wczesną próchnicę, niewidoczną „gołym okiem". Zastosowanie tego urządzenia pozwala jednoznacznie zakwalifikować zęby do lakowania i wykryć początkową, niewidoczną demineralizację szkliwa, która jest przeciwwskazaniem do lakowania.

 

Przebieg lakowania zębów

 

Pierwszym etapem lakowania jest wytrawianie powierzchni zęba przez 30 sekund. Służy do tego specjalny preparat stomatologiczny. Następnie jest on spłukiwany wodą, a powierzchnia zęba zostaje osuszona.

Na wytrawioną w ten sposób powierzchnię aplikowany jest lak. Niezwykle ważne w tym procesie jest zachowanie dużej precyzji działa, tak by wprowadzić lak dokładnie w każdą bruzdę zęba.

Ostatnim elementem jest naświetlanie. Trwa ono 40 sekund i jego zadaniem jest utwardzenie powierzchni.

 

Jakie są zalety lakowania zębów?

 

Wśród różnych metod profilaktyki próchnicy lakowanie należy do jednych z najszybszych i najprostszych rozwiązań. Co więcej, jest to zabieg zupełnie bezbolesny. Wypełnienie bruzd oraz zagłębień w jamie ustnej pozwala na poprawę codziennej higieny jamy ustnej, dzięki czemu bakterie powodujące próchnicę nie osadzają się w zakamarkach uzębienia.

Umów się na lakowanie zębów do MEDYK-DENT!

Diagnostyka radiologiczna
Dzieci, młodzież i studenci
Umów się na wizytę
Zobacz jak do nas trafić