603 47 00 47

724 63 60 72

Umów się na wizytę

Menu

PACJENT BÓLOWY

Stomatologia zachowawcza w Koninie

Stomatologia zachowawcza zajmuje się metodami zachowania zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze. Domeną tej dziedziny jest zapobieganie oraz leczenie skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów jaką jest próchnica.

 

Proponowane przez nas zabiegi obejmują:

 

 

Stomatologia zachowawcza w MEDYK-DENT

 

Pacjenci zgłaszający się do naszego gabinetu spotykają się z fachową, rzetelną poradą i pomocą niezależnie od etapu rozwoju choroby próchnicowej dotykającej ich uzębienie. Obecnie leczenie ubytków stało się całkowicie bezbolesne, dzięki zastosowaniu miejscowo działających, różnych środków znieczulających, dostosowanych do wieku oraz zdrowia ogólnego pacjenta. Biorąc pod uwagę strach wielu osób przed igłą, moment iniekcji poprzedzamy posmarowaniem dziąsła i tkanek otaczających ząb specjalnym żelem znieczulającym o przyjemnym owocowym smaku.

 

Wykorzystywane przez nas materiały

 

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów nanokompozytowych, wypełnienie może być wykonane w bardzo estetyczny sposób, przywracając zębom ich naturalne właściwości. Ogromna gama kolorystyczna wypełnień pozwala na ich perfekcyjne dopasowanie, a strukturalna budowa materiału jest w obecnych czasach bardzo zbliżona do budowy i twardości naszych zębów.  

Zdarza się jednak często, że w wyniku próchnicy lub leczenia kanałowego, tkanki zęba ulegają znacznemu zniszczeniu. W takim przypadku dodatkowym elementem wzmacniającym mogą być komponenty z włókna szklanego. Nowoczesna technologia rekonstrukcji i odbudowy zębów mocno zniszczonych, oparta na włóknach szklanych jest wyjątkowo korzystną metodą przywracania wspaniałego uśmiechu u naszych pacjentów.

Umów się do nas na wizytę!

Diagnostyka radiologiczna
Dzieci, młodzież i studenci
Umów się na wizytę
Zobacz jak do nas trafić