603 47 00 47

724 63 60 72

Umów się na wizytę

Menu

PACJENT BÓLOWY

Implantologia w Koninie

Najkorzystniejszą i najbardziej fizjologiczną metodą odbudowy braków zębowych jest ich rekonstrukcja przy pomocy implantów. Implant, inaczej wszczep kostny to niewielkich rozmiarów wkręt, który podczas zabiegu chirurgicznego jest umieszczany w kości w miejscu utraconego zęba. Po jego wygojeniu i integracji z kością stanowi fundament, na którym jest odbudowywany utracony ząb. Stosowanie implantów w przypadku konieczności odbudowy utraconych zębów ma wiele zalet, przede wszystkim eliminuje konieczność szlifowania sąsiednich zębów, zachowuje podstawę kostną, pozwala zrezygnować z niewygodnych protez wyjmowanych i nieestetycznych zaczepów metalowych.

Zabiegi, które proponujemy Państwu w MEDYK-DENCIE:

  • wszczepienie implantu,
  • sterowana regeneracja kości,
  • podniesienie dna zatoki szczękowej.

 

Dlaczego implantologia jest najlepszą metodą odbudowy uzębienia?

 

Pełny uśmiech jest nie tylko świetną wizytówką, ale również pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i pewność siebie. Niestety, z różnych względów, nie każdy może się nim poszczycić. Tutaj z pomocą przychodzą implanty zębowe, które trwale uzupełniają ubytki w uzębieniu. Mają one nie tylko walory estetyczne, są również wyborem pragmatycznym – ze względu na swoją budowę świetnie zastępują naturalne zęby w trakcie gryzienia i nie sprawiają takich problemów w utrzymaniu czystości jak np. sztuczna szczęka.

 

Czym właściwie są implanty zębowe?

 

Są to modele zębów zrobione z niezwykle wytrzymałego tworzywa osadzone na metalowych korzeniach wykonanych najczęściej z tytanu. Taki implant zostaje umieszczony w przestrzeni po dawnym zębie, tym samym wypełniając ubytek. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie jest narażony na ból, a lekarz ma większy komfort pracy. W trakcie uzupełnienia uzębienia można wszczepić więcej niż jeden implant, tym samym już po pierwszej wizycie pacjent może znów cieszyć się pełnym uśmiechem.

Zapraszamy do wizytę!

Diagnostyka radiologiczna
Dzieci, młodzież i studenci
Umów się na wizytę
Zobacz jak do nas trafić