603 47 00 47

724 63 60 72

Umów się na wizytę

Menu

PACJENT BÓLOWY

Piaskowanie zębów w Koninie

Jedną z procedur stomatologicznych, których zadaniem jest poprawa higieny jamy ustnej, jest piaskowanie zębów. W ten sposób są one oczyszczane z osadu oraz kamienia za pomocą zawiesiny czyszczącej tłoczonej pod wysokim ciśnieniem. Jej składową jest granulat, który nazywany jest piaskiem stomatologicznym – czemu nazwę zawdzięcza też cały zabieg.

 

Piaskowanie zębów – co warto wiedzieć?

 

Piaskowanie dzieli się na dwa etapy. Pierwszym z nich jest procedura naddziąsłowa, która wykorzystuje twardsze czyściwo. W ten sposób możliwe jest usunięcie z powierzchni zębów nawet dużych przebarwień. W trakcie czyszczenia nadmiar zawiesiny odprowadzany jest przez specjalny ssak.

Drugim etapem jest piaskowanie poddziąsłowe, czyli usuwanie osadu oraz przebarwień z przestrzeni kieszeni zębowych. Ze względu na bliskie sąsiedztwo tkanek miękkich wykorzystywane jest znacznie miększe czyściwo.

 

Ważne uwagi

 

Przeprowadzenie piaskowania powinien zatwierdzić doświadczony stomatolog. Samej procedurze można się poddawać średnio dwa razy do roku.

Po piaskowaniu przez ok. 3 godziny nie wolno przyjmować pokarmów i napojów, które mogą barwić zęby. Przede wszystkim należy unikać: czerwonego wina, kawy, herbaty, intensywnie barwiących warzyw i owoców (np. buraki, jagody, szpinak, maliny itd).

Diagnostyka radiologiczna
Dzieci, młodzież i studenci
Umów się na wizytę
Zobacz jak do nas trafić